Výcvik nových pilotů

 

Aeroklub Chrudim je registrován na Úřadu pro civilní letectví a zajišťuje výcvik pro získání následujících průkazů způsobilosti a kvalifikací.

Oproti mnoha dalším výcvikovým zařízením v našem aeroklubu neplatíte za teoretické školení!

 

PPL(A) – SOUKROMÝ PILOT LETOUNU

Pilotní průkaz PPL umožňuje vykonávat, ne však za úplatu, funkci velícího pilota kteréhokoliv letounu nasazeného na neobchodní lety. Průkaz PPL je možno rozšířit o další kvalifikace jako je

TOW – kvalifikace aerovleky (vlekání kluzáků) PAR – kvalifikace pilota vysazovače (výsadky parašutistů) ACR – kvalifikace k provádění akrobacie Pro piloty PPL pořádáme rovněž kurz Vybírání vývrtek.
 

ULL(A) – PILOT ULTRALEHKÝCH LETADEL

Pilotní průkaz pilota ultralehkých letadel – ULL opravňuje k řízení aerodynamicky řízených dvoumístných letadel do celkové vzletové hmotnosti 450 kg. Pro piloty ULL nabízíme kurz „Vybírání vývrtek“, který je seznámí s průběhem a postupem vybírání vývrtek (není v osnově ULL).

GLD – PILOT KLUZÁKU

Tento pilotní průkaz opravňuje k řízení bezmotorových kluzáků/větroňů. Po navazujícím výcviku výkoného létání v termice je pilot schopen létat termické přelety na vzdálenost a rychlost. Může dále navázat preškolením pro létání na svahu a v horské vlně, nebo si rozšířit kvalifikaci o pilota turistických motorových kluzáků TMG.

 

Pokud se rozmýšlíte, kde létat, přečtěte si tento článek o létání v Chrudimském aeroklubu.

Formulář žádosti o zařazení do aeroklubu

Seznam pověřených lékařů pro GLD a PPL.

Seznam pověřených lékařů pro ULL.

Pilotní výcvik Pardubice, Pilotní výcvik Chrudim, Pilotní výcvik Hradec Králové, Pilotem na den, Pilotní průkaz Pardubice, Pilotní průkaz Chrudim, Pilotní průkaz Hradec Králové, Pilotem na den